Dzurinda kritizuje Fica za Ukrajinu: Akoby hovoril šéf plynárov, nie politický líder

Dzurinda kritizuje Fica za Ukrajinu: Akoby hovoril šéf plynárov, nie politický líder

Exminister zahraničia vyčítal premiérovi bezzásadový postoj, postoje prezidenta Kisku a diplomacie naopak pochválil.

Slovenská vláda v prístupe k Ukrajine zlyhala a stále zlyháva.

Vyhlásil to dvojnásobný expremiér a bývalý minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda počas parlamentnej rozpravy k Zameraniu zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky na rok 2015, ktoré vypracovalo ministerstvo zahraničných vecí.

Schizofrénia zahraničnej politiky

“Vláda zlyháva najmä pre bezzásadový postoj premiéra Roberta Fica (Smer). Podľa neho sa Ukrajina rozpadáva už aspoň rok, povedal, že Ukrajine nerozumie a je tu aj rozpor, že sankcie na jednej strane odobruje a potom ich vehementne kritizuje a popiera,” odkázal Dzurinda.

Na druhej strane pochválil postoje prezidenta Andreja Kisku a ministerstva.

“Snažia sa, ich postoje sú konzistentné a súladné. Ale schizofrénia zahraničnej politiky voči Ukrajine bije do očí najmä pre správanie sa premiéra. Ak počúvam postoje predsedu vlády, mám pocit, že hovorí šéf slovenského plynárenského podniku, nie politický líder,” vyhlásil.

Dzurinda odmietol aj vyhlásenie ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru) po teroristických útokoch v Paríži, že multikulturalizmus zlyhal. “Takto otázka nestojí, multikulturalizmus tu je. Zlyhávame my, politici, pre populizmus zo strachu, že nebudeme zvolení,” odkázal.

Viac na: https://dennikn.sk/46282/dzurinda-kritizuje-fica-za-ukrajinu-akoby-hovoril-sef-spp-nie-politicky-lider/

EIF4

Najnovšie príspevky