Expremiér Dzurinda na košickom maratóne: Zradili ho nohy

Expremiér Dzurinda na košickom maratóne: Zradili ho nohy

Nedeľňajší Medzinárodný maratón mieru si odmakalo vyše 11-tisíc bežcov. Nechýbali medzi nimi mnohé známe tváre z politického, kultúrneho, ale aj z verejného života. Už stálicou je politik Mikuláš Dzurinda.

Nebol však v pohode, ako by si želal. Na trati bolo evidentné, že kríva. Každým kilometrom sa mu na tvári zračila väčšia bolesť a utrpenie. Bolo zreteľné, že bojuje sám so sebou, či bežať ďalej, alebo preteky vzdať. Do cieľa vbehol so zvesenou hlavou a s bledou tvárou.

Pre Plus JEDEN DEŇ priznal, že mal obrovský problém. „Bolí ma pravá noha, presnejšie chodidlo, mám natiahnutú šľachu,“ povedal ubolený Dzurinda. „Fyzioterapeutka nebola nadšená mojím rozhodnutím bežať. Viem, že riskujem,“ dodal. Do cieľa prišiel v čase 3:27:14.

Pozornosti divákov neušiel ani veselý rozhlasový moderátor Sajfa. „Bol som tu pred dvoma týždňami a neveril som, že trať bude hotová,“ povedal. Účasť na polmaratóne bral len ako tréning na preteky v NY. Jeho čas v cieli polmaratónu bol 1:42:15.

Polovičnú trať si dal aj majster sveta v chôdzi Matej Tóth s bratom Michalom a otcom Viliamom. Do cieľa prišli v čase 1:50:18. „Jediné, čo ma bolí, sú mimické svaly, keďže som rozdával úsmevy na všetky strany. Košičania vedia výborne fandiť,“ povedal v cieli svetový šampión.

maraton_ke4b

Najnovšie príspevky