Mikuláš Dzurinda začína snívať nový sen! Chce bežať na olympiáde

Mikuláš Dzurinda začína snívať nový sen! Chce bežať na olympiáde

Bývalý premiér a dnes poslanec NR SR za SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda začal snívať o účasti na olympijských hrách veteránov. Tie bývajú každé dva roky. Dzurinda by chcel bežať na týchto hrách o dva roky, teda v roku 2015. „Nevylučujem to. Začínam snívať takýto sen,“ povedal Dzurinda. Okrem olympiád bývajú pre veteránov aj majstrovstvá sveta a Európy.

Dzurinda pred mesiacom vstúpil do klubu veteránov v Bratislave. „Chcem zabehnúť ešte k šesťdesiatinám maratón v Košiciach, čo bude o dva roky. Tohto roku je jubilejný 90. ročník a ten chcem úspešne zvládnuť,“ uviedol. Z tohto dôvodu začal Dzurinda trénovať s trénerom v klube veteránov. „Povedali mi, že keď chcem dobre zabehnúť maratón musím sa zrýchliť na kratších tratiach, tak som začal trénovať systematicky pod vedením trénera,“ uviedol.

Bývalý premiér tradične behával sám, dnes beháva v kolektíve. „Behávame šiesti až desiati. Behávam pestro, nie len v lese, ale aj na štadióne. Tréningy sú tiež pestré. Behávam rôzne dĺžky a s rôznou intenzitou,“ dodal.

Zdroj: www.behame.sk, SITA, 20.7.2013

maraton-dzurinda

Najnovšie príspevky