Seminár Konrad Adenauer Stiftung

Seminár Konrad Adenauer Stiftung

Uplynulý víkend sa konalo neformálne stretnutie českých a slovenských partnerov Nadácie Konrada Adenaura v príjemnom prostredí na Morave vo Veľkých Bílovciach. Inštitút pre politiku a reformy ako jeden z partnerov KAS, sa tohto seminára zúčastnil tiež.
Seminár zhodnotil doterajšiu spoluprácu so svojimi partnermi, hovoril o témach na rok 2016,o stave politického vzdelávania a o budúcnosti stredopravicových strán.

Mikuláš Dzurinda Prezident Wilfried Martens Centra pre euróspke štúdie bol jedným z rečníkov tohto podujatia. V paneli o Ukrajine poskytol svoj pohľad na aktuálny vývoj u nášho suseda aj v súvislosti s výzvou akou je migrácia, ktorej v týchto dňoch čelí celá Európa. Ako povedal M. Dzurinda: ” Západ musí zmeniť svoju paradigmu voči Rusku, ale zároveň musí byť schopný eliminovať ruskú paradigmu.” Narážal tým na fakt, že ohľadom situácie v Sýrii, európska scéna potrebuje akciu, pretože pasivita dnešných dní nevedie k ničomu dobrému, naopak, ku katastrofe. Ako zdôraznil: ” Rusko v mojich očiach nikdy nebude iba Putin.”

Účastníci seminára využili jeho prítomnosť aj na debatu o blížiacich sa parlamentných voľbách na Slovensku, o nedostatku lídrov a schopnosti vodcovstva v súvislosti s rozdrobenou pravicovou scénou.

Seminar KAS

Najnovšie príspevky