Najnovšie správy

Mikuláš Dzurinda prijal ponuku byť členom poradného tímu prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka

Ukrajinskému prezidentovi by mohli radiť bývalý švédsky minister zahraničia Carl Bildt či litovský expremiér Andrius Kubilius.

Bývalý dvojnásobný slovenský premiér Mikuláš Dzurinda sa stane členom tímu zahraničných poradcov ukrajinského prezidenta Petra Porošenka.

„Áno, je to pravda. Je to veľmi čerstvé, veľmi aktuálne. Dostal som takúto ponuku – stať sa poradcom pána prezidenta Porošenka – a dnes som ju aj prijal,“ povedal bývalý premiér a minister zahraničia Denníku N.

Ukrajinský spravodajský web Cenzor napísal, že tím poradcov zostavuje bývalý prezident Gruzínska Michail Saakašvili, ktorý sa stal vlani šéfom Porošenkových poradcov.

Dzurinda zostavovanie tímu komentovať nechcel a komentáre k nemu chce nechať na kanceláriu ukrajinského prezidenta.

„To pôsobenie podľa doterajších informácií bude pomerne široké, ale s dôrazom na aplikáciu reforiem,“ povedal o svojom budúcom pôsobisku. Dzurinda vraví, že Porošenka a predstaviteľov Ukrajiny oslovil slovenský príbeh.

„Ako sme my čelili výzve nahradiť odumierajúce odvetvia, ako napríklad strojárenský priemysel odvetviami novými, aby ľudia mali šancu na robotu, tak presne takéto ťažké prechodné obdobie čaká Ukrajinu.“

Viac na: https://dennikn.sk/89487/porosenko-vola-medzi-poradcov-aj-dzurindu-pisu-media/