Najnovšie správy

Mikuláš Dzurinda sa zúčastnil na summite Atlantickej iniciatívy v mexickom Veracruz

Prezident Inštitútu pre politiku a reformy, poslanec NR SR a člen zahraničného výboru NR SR Mikuláš Dzurinda sa zúčastnil na pozvanie svojho dlhoročného politického kolegu José Mariu Aznara summitu Atlantickej iniciatívy v mexickom Veracruz.

Atlantická iniciatíva je neziskovou organizáciou, ktorú vedie bývalý španielsky premiér J.M. Aznar v spolupráci s Centrom pre transatlantické vzťahy pri Hopkinsonovej univerzite vo Washingtone.

Hlavným poslaním a cieľom tejto iniciatívy je spolupráca a prosperita štyroch kontinentov, ktoré spája Atlantický oceán. Uvedený think thank tento priestor definuje ako centrálnu arénu globalizácie, prosperity a demokracie, ktorá so sebou prináša aj veľké výzvy ako generovanie ekonomického rastu, posilňovanie bezpečnosti, zvládnutie klimatických zmien a v neposlednom rade aj rozvoj ľudských zdrojov predovšetkým v menej rozvinutých krajinách. Členmi tejto iniciatívy sú prominentné osobnosti z politickej, hospodárskej a vedeckej oblasti krajín Európy, Afriky, Južnej a Severnej Ameriky.